Ön nincs bejelentkezve
Bejelentkezés Regisztráció

Rólunk

Már több mint 30 éve forgalmazunk kiváló minőségű elektromos kéziszerszámokat és szerszámzatokat a mesteremberek számára. Termékeink minden részletét gondosan átgondoltuk és megterveztük, hangsúlyt fektetve a hosszú élettartamra, minőségre, a megbízhatóságra és a professzionális teljesítményre. A jelenlegi szerszám és szerszámzat kínálatunk az építőipar és a gépipar szinte minden munkaterületét lefedi. Kínálatunk kialakításakor figyelembe vesszük az áttekinthetőséget és az egyszerű megtalálhatóságot. Az új modellek a tulajdonságaik és műszaki paramétereik alapos mérlegelése és az ezt követő, szélsőséges körülmények között végzett hosszú távú tesztelés után kerülnek be az eladási programba.

Ugyanilyen hangsúlyt fektetünk szolgáltatásaink magas színvonalára is. A szerszámmal együtt 3 év garanciát kap. Minden javítást a Revúcában található szervizközpontunkban végzünk, és garantáljuk a professzionális és egyéni hozzáállást. Ráadásul Önnek nem kell számlát vagy jótállási igazolást benyújtania - minden szerszámnak saját egyedi gyártási száma van, amely alapján azonosítani tudjuk. Emellett örömmel adunk tanácsot bármilyen műszaki kérdésben online Műszaki tanácsadásunk és rendszeres Hírlevelünk segítségével.


Videó galéria
HERMAN Production video
HERMAN Brand video
HERMAN Commercial video

 

Történelem

A világban

1992

Cégalapítás

Az első bérelt helyiségek a revúcai (nagyrőcei) posta épületében voltak. Bizonyára vannak, akik még emlékeznek a kezdetre, ami tele volt lelkesedéssel és az ismeretlen izgalmával... Még a járőröző rendőröknek is meg kellett szokniuk, hogy ott késő éjszakáig világosság van...
A vállalkozás elején elektronikus alkatrészeket és digitális multimétereket értékesítettünk, valamint polgári rádióállomások telepítésével és szervizelésével foglalkoztunk. Ehhez igazítottunk a cég első nevét is: HERMAN elektronik.
Néhány hónapon belül megtörtént az irányváltás az építőipari és a gépészeti szektor felé...

1992

500. Amerika felfedezésének évfordulója (1492)

"Soha nem fogod felfedezni az óceánt, ha attól félsz, hogy szem elől veszíted a szárazföldet" (Kolumbusz Kristóf).

Kolumbusz Kristóf (* 1451. augusztus 25. és október 31. között, Genova - † 1506. május 20., Valladolid) olasz felfedező. A Föld gömbölyűségéről szóló Kopernikuszi-elméletre támaszkodva az Atlanti-óceánon át akart utat találni Indiába.
1492. augusztus 3-án a Santa Maria, a Pinta és a Niña nevű hajókkal útnak indult, hogy felfedezze az Indiába vezető nyugati útvonalat. Október 12-én elhajózott az általa "San Salvador"-nak nevezett szigetre. Bár a Bahamákról volt szó, Kolumbusz élete végéig azt hitte, hogy elérte az Indiát. Ezért nevezte a bennszülötteket indiánoknak. Amerigo Vespucci olasz felfedező volt az első, aki rájött, hogy Kolumbusz egy új kontinenst fedezett fel, ezért róla nevezték el Amerikát.

forrás: https://sk.wikipedia.org/wiki/Objavenie_Ameriky

1993

Első katalógus | Az első információs rendszer

Az első termékkatalógus kézzel lett összeállítva - a fúrószárak, dübelek, horgonyok, tárcsák és egyéb szerszámok képeit különböző prospektusokból vágták le, és A4-es papíron előre elkészített szöveghez ragasztották. Az így elkészített "eredetikből" a fénymásolták az oldalakat majd fésűkötéssel összekötötték.
Az első információs rendszer alapjait INFOSYS néven a rőcei SOFT ANARCHY szoftvercég valósította meg - ez az információs rendszer kisebb módosításokkal 2003-ig szolgált.

1993

A dízelmotor 100. évfordulója (1893)

"Az én motorom kétszer olyan hatékony, mint a legjobb gőzgépek" (Rudolf Christian Karl Diesel) Rudolf Christian Karl Diesel (* 1858. március 18., Párizs, Franciaország - † 1913. szeptember 29., La Manche csatorna) német mérnök és feltaláló. Párizsban nőtt fel 1870-ig, amikor is családja Angliába távozott; ekkor kezdődött a francia-porosz háború. Egy ideig Londonban élt, ahonnan apja szülővárosába, Augsburgba küldték, hogy tanulmányait egy ipari iskolában folytassa. Mérnöki diplomáját a müncheni műszaki főiskolán szerezte. Mint nagyon tehetséges diák, megismerkedett Carl von Lindével, a hűtőberendezések tervezésével és gyártásával foglalkozó mérnökkel. 1880-ban Linde párizsi cégénél kezdett dolgozni. Feladata a belső égésű motor elméleti továbbfejlesztése volt a Carnot-ciklus segítségével. Ennek eredményeként 1892-ben szabadalmat kapott, és a következő évben megjelentette a The Theory and Construction of the Economical Internal Combustion Engine (A gazdaságos belsőégésű motor elmélete és felépítése) című művét, amelyben kifejtette elképzelésének lényegét. Életszemléletében az is figyelemre méltó volt, hogy többször visszautasította a haditengerészet ajánlatát azzal az indokkal, hogy motorja nem áll rendelkezésre háborús célokra. Diesel azt akarta, hogy motorja a kereskedelmi hajók számára szolgáljon. forrás: https://sk.wikipedia.org/wiki/Rudolf_Diesel
1994

Új bérelt helyiségbe költözés

A posta helyiségei már az év elején sem voltak megfelelőek.

A raktárat egy közeli utcában lévő, üresen álló, bérelt házból alakítottuk ki.
Nem volt futárszolgálat - az árukat vonattal szállították a vásárlókhoz mint "poggyászcsomag"-ot. A csomagolt rendeléseket kétkerekű kocsin szállították a rőcei vasútállomásra. Ez a kocsi volt az első beruházás a vállalat flottájában.
Néhány hónappal később már ez sem volt elég...
A Lesostav vállalat épületeiben voltak szabad helyek, ahová cégünk 1994 végén átköltözött, ami eleinte jó lépésnek tűnt.
1997-es privatizáció után azonban gazdát cserélt, és az új tulajdonos megalomán tervekkel fenyegetőzött. A megállapodás, nem voltkorrekt a cégünk számára - mivel más lehetőségünk nem volt - 12 hónap meghosszabbítást kaptunk. Ez éppen elég idő volt ahhoz, hogy a vállalat találjon egy telket, megvásárolja, elkészítse a tervet, megszerezze az építési engedélyt, a bankhitelt és felépítse az első saját épületet (lásd 1997).

1994

Ayrton Senna tragikus halála - az F-1-es versenyzés nagyobb biztonságáért küzdött (1994)

"Tiszta vezetés, igazi versenyzés, ez tesz boldoggá" (Ayrton Senna)

Ayrton Senna (* 1960. március 21., São Paulo - † 1994. május 1., Bologna) brazil F1-es autóversenyző volt. Pályafutása során összesen háromszor nyert világbajnoki címet.
Elérkezett a "fekete hétvége" és a San Marinó-i Nagydíj - az 1994-es F1-es versenynaptár harmadik versenye. A verseny a pénteki edzéssel kezdődött, amelyen honfitársa, Rubens Barichello súlyos balesetet szenvedett. Másnap, szombaton újabb baleset történt a kvalifikáció során, de ezúttal sokkal tragikusabb véget ért. Az osztrák Roland Ratzenberger meghalt. Senna szerezte meg a pole-t aznap.
A végzetes futamot megelőző reggelen a többi versenyző Sennát választotta szóvivőjévé, és együtt akarták rávenni a szervezőket, hogy legyenek biztonságosabbak, és akadályozzák meg a további baleseteket. A brazil elhatározta, hogy nem áll a rajtnál és nem versenyez. Ayrton azonban nem "mozdult" a szervezőkkel, és végül mégis elindult a versenyen.
1994. május 1-jén, vasárnap, a hetedik körben, a Tamburello kanyarhoz közeledve Williamsének jobb első kereke meghibásodott, és 300 km/h sebességgel a falnak csapódott. A helyszínen belehalt sérüléseibe.
Halála azonban sokak életét mentette meg - és arra kényszerítette a szervezőket, hogy szigorítsák az F1 biztonsági előírásait.

forrás: https://sport.aktuality.sk/c/43773/ayrton-senna-pretekar-ktory-zomrel-pre-dobro-ostatnych/

1995

Regisztráció Genfben | Első értékesítési képviselők

A védjegyet nemzetközileg bejegyeztettük Genfben, Svájcban.

Ez jó alapot teremtett szellemi tulajdonunk védelméhez, és biztosította a saját márkanév alatt történő további fejlődés lehetőségét.

Az első üzletkötők gyalog vagy busszal mentek az ügyfelekhez. A vállalat termékportfóliója kezdett műszaki termékekből állni, amelyek értékesítése akkoriban szakmai tolmácsolást és képzést igényelt. Ezek közül sok újdonság volt a szlovák építőipari piacon. Ezért a vállalat vezetése úgy döntött, hogy értékesítési képviselőket vesz fel.
A technikai képzést a cég alapítója végezte, a képzési anyagokat menet közben és egyik napról a másikra készítették el különböző szakmai magazinokból.
Nem voltak céges autók és mobiltelefonok. Az első értékesítők egy kidolgozott "túraterv" szerint látogatták meg az ügyfeleket. Az üzletkötőknek a képzés során elmagyarázták, hogy miért olyan fontosak a lábak az ember számára...
Telefonkártyákat kaptak a céggel való kommunikációhoz, és meghatározott időpontokban telefonáltak nyilvános telefonfülkékből. Az első mobiltelefont csak 1996-ban vásárolta meg a vállalat.
Az értékesítési képviselők számára csak 1997-ben váltak rendelkezésre céges autók - piros Feliciák - és mobiltelefonok.

1995

A hidraulikus prés szabadalmának 200. évfordulója (1795)

E találmány nélkül ma nem gyártanánk vágó- és csiszolószerszámokat...

Az első hidraulikus sajtót Joseph Bramah (* 1748. április 13., Stainborough - † 1814. december 9., Pimlico, London) találta fel. A Pascal-elv alapján működik - a nyomásváltozás egy zárt rendszerben állandó. A prés két hengerrel és különböző keresztmetszetű dugattyúkkal rendelkezett. Ha a kisebb dugattyúra erőt gyakoroltak, az nagyobb erőt eredményezett a nagyobb dugattyúra. A két erő közötti különbség arányos volt a két dugattyú területének különbségével. A hengerek valójában egy karhoz hasonlóan működnek, amelyet a kifejtett erő növelésére használnak. A hidraulikus prés egy mechanikus gép, amelyet nagyméretű tárgyak emelésére vagy összenyomására használnak.

forrás: https://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Bramah

1996

Első nemzetközi kiállításon való részvétel | Fehéroroszországi leányvállalat alapítása

A vállalat első alkalommal vett részt a pozsonyi CONECO építőipari vásáron.

A nyilvános bemutató jelentős lépés volt a gyors fejlődés felé. Abban az időben még nem volt internet - a kiállításokon való bemutatkozás hatékony eszköznek tűnt a potenciális vásárlók megnyerésére.

A fehérorosz leányvállalat
A barátság a hadseregben töltött szolgálati időre nyúlik vissza ami a mai napig tart.
A "Varsói Szerződés" korszakának egykori "harcostársa" nyugdíjba vonult a hadseregtől, és megalapította első külföldi leányvállalatunkat.

1996

A Táncoló ház (1996) elkészül Prágában, Csehországban.

Az épület a destruktív építészet példája, és számos nemzetközi díjat nyert. A két torony valójában két deformált henger. Fred egy betonból készült férfi figura, amelynek a teteje szélesebb átmérőjű. A Ginger egy üvegből és acélból készült női figura, alul szélesebb, derékban drámaian elvékonyodik, és úgy hordozza a lábát, mintha egy férfi alakra támaszkodna. Az üvegtorony függőleges acél T-profiljai kétszeresen íveltek és egyszerre csavartak, nincs két egyforma panel. Első pillantásra azonban a nagyon összetett szerkezet néhány alapelemre redukálódik.

forrás: https://sk.wikipedia.org/wiki/Tancujúci_dom

1997

Saját telephely építése: kukoricaföldön

A kukorica betakarítására várva...
A cég saját telephelyének építése kezdetén a szó szoros és átvitt értelmében őszig kellett várni az elvetett kukorica betakarítására.
1996. szeptember 1-jén letették az új HERMAN saját telephelyének alapkövét. 9 hónappal később a vállalat saját, modern épületébe költözött. Minden egy helyen: raktár, mindenki a saját világos irodájában, egy telefonközpont a hívások összekapcsolására... Ezek voltak azok az előnyök, amelyek ma már standardnak számítanak...

1997

A Nemzetközi Szabványügyi Szervezet 50. évfordulója (1947)

A világ legnagyobb önkéntes nemzetközi szabványok kidolgozója...

A Nemzetközi Szabványügyi Szervezet (rövidítve ISO; International Organization for Standardization) egy genfi székhelyű, a szabványosítási és műszaki szabványosítási tevékenységeket nemzetközi szinten koordináló szervezet, amelyet 1947. február 23-án alapítottak.
1951-ben megjelent az első ISO-szabvány (ma már ajánlások), az ISO/R 1:1951 szabványos referencia-hőmérséklet az ipari hosszméréshez.
A szervezet megalakulása óta több mint 23760 nemzetközi szabványt tett közzé, amelyek szinte minden technológiai és üzleti szempontot lefednek.

forrás: https://www.iso.org/the-iso-story.html#8

1999

Szlovák Köztársaság Minőségi díj

A ügyfeleink kiváló kiszolgálása iránti elkötelezettségünk
a Gazdasági Minisztérium kitüntetését eredményezte. Olyan díj, ami ma már nem "divatos". Ez azonban nagyon motivált minket, hogy folytassuk a munkánkat. Talán azért, mert a vásárlók akkoriban mások voltak, hűségesebbek - nem volt internet, nem volt Facebook és más közösségi hálózatok. Előnyben részesítették a személyes találkozást, a szemtől-szembe nézést és a kézfogást.
Ezek közül a kapcsolatok közül sok a mai napig tart...

1999

Az első akkumulátor 200. évfordulója (1799)

Nincsenek laptopok, nincsenek telefonok, nincs gyorstöltés, nincsenek akkumulátoros szerszámok - ilyen lenne a világ, ha nem találták volna fel az akkumulátort...

A Volt Pillar az első elektromos akkumulátor. Alessandro Volta (* 1745. február 18., Como - † 1827. március 5., Milánó) építette 1799-ben.
Több egymás után kapcsolt elektromos cellából áll, cink- és rézelektródákkal, amelyeket elektrolitoldattal átitatott filc választ el egymástól. A réz és cink végeit Volta-pólusoknak nevezte el. Egyikükön pozitív, a másikon negatív elektromos töltés jelent meg. Amikor a két pólust vezetőkkel összekapcsolták, meglehetősen erős, hosszan tartó elektromos áram haladt át rajtuk. Az elektromos feszültség mértékegysége, a Volt (V), Alessandro Volta tiszteletére kapta a nevét.

forrás: https://sk.wikipedia.org/wiki/Alessandro_Volta
https://sk.wikipedia.org/wiki/Voltov_stĺp

2000

A HERMAN LIMIT szolgáltatás bevezetése

A szolgáltatásfejlesztésünk csúcspontja a szlovákiai ügyfelek - építők - számára bevezetett expressz szolgáltatás volt, ahol a szerszám meghibásodásától számított 4 órán belül megfelelő csereszerszámot kaptak, és lehetőséget kaptak a munka folytatására.
Az általunk bevezetett szolgáltatás a HERMAN LIMIT kereskedelmi nevet viselte, és a logóját bejegyezték a Besztercebányai Iparjogvédelmi Hivatalnál.
P.S. A kezdeti nagy siker után ezt a szolgáltatást néhány év után megszüntették a szerszámok árára nehezedő növekvő nyomás miatt, mivel nem volt nyereséges.

 

2000

Meghalt Emil Zátopek (2000)

"Ha nyerni akarsz valamit, fuss 100 métert. Ha valamit meg akarsz tapasztalni, fuss egy maratont" (Emil Zátopek)

Emil Zátopek (* 1922. szeptember 19., Kopřivnice - † 2000. november 21., Prága) cseh atléta, Csehszlovákia képviselője, négyszeres olimpiai bajnok állóképességi futó, Dana Zátopková atléta férje. Ő volt az első ember a világon, aki 10 km-t 29 perc alatt futott (28:54,2 - 1954. június 1., Brüsszel) és 20 km-t egy óra alatt (59:51,8 - 1951. szeptember 29., Stara Boleslav). A legnagyobb hírnevet azonban az 1952-es helsinki olimpiai játékok során szerzett futása hozta meg számára, ahol megnyerte az 5 km-es és a 10 km-es távot, sőt a maratont is, amelyet akkor futott le életében először. Mindkét versenyszámban egyidejűleg új olimpiai rekordot is felállított. A mai napig egyetlen állóképességi sportoló sem tudta megismételni ezt a "hármas csatát". A görcsös grimaszokkal kísért, kidolgozott futóstílusáról ismert Zátopek külföldön a "cseh mozdony" becenevet kapta.

forrás: https://cs.wikipedia.org/wiki/Emil_Zátopek

2001

Közvetlen értékesítés értékesítési képviselőkön keresztül

Ebben az időben a személyes kapcsolat kulcsfontosságú volt az üzlet szempontjából.
A további fejlődéshez ez elengedhetetlen volt, és egy időben akár 50 értékesítési képviselőnk is volt, akik minden nap a terepen voltak. Jelentős erőfeszítésekkel képeztük őket, de sokan közülük azzal hálálták ezt meg, hogy elmentek a konkurens cégekhez. Egyes esetekben ez nagy csalódást okozott, amivel meg kellett békülni.

2001

New York-i World Trade Center "ikertornyok" terrortámadás (2001)

A 2001. szeptember 11-i támadások váratlanul érintették az egész világot...

Az al-Kaida militáns iszlamista szervezet tizenkilenc tagja eltérít négy utasszállító repülőgépet. Két repülőgép csapódott a New York-i World Trade Center ikertornyaiba, és mindkét torony összedőlt. Egy harmadik repülőgép az amerikai védelmi minisztérium vezető épületének, a virginiai Pentagonnak a nyugati szárnyába csapódott. Egy negyedik repülőgép egy lakatlan területre zuhant Pennsylvaniában, miután az utasok és a személyzet néhány tagja megpróbálta irányításuk alá vonni a gépet. A repülőgépek fedélzetén senki sem maradt életben. A támadásoknak körülbelül 25 000 sérültje és 2977 áldozata volt (+ 19 terrorista).

forrás: https://sk.wikipedia.org/wiki/Útoky_z_11._septembra_2001

2003

HERMAN 2911/2002 számú szabadalom

A szerszámokba szerelt elektronikus chip lehetővé tette számunkra, hogy "leolvassuk" az elektromos szerszámok által ledolgozott nettó munkaórák számát, és számos fejlesztést vezessünk be az élettartamuk növelése érdekében. Régebben kézzel készítették az elektonikai alaplapot, ma már mikrochipeket is lehet ilyen célokra használni.

2003

A Ford Motor Company 100. évfordulója (1903)

"A minőség azt jelenti, hogy akkor is jól csináljuk, amikor senki sem figyel." (Henry Ford)

Henry Ford (* 1863. július 30., Wayne megye, Michigan, USA - † 1947. április 7., Dearborn, Michigan, USA) amerikai feltaláló és vállalkozó, az autóipar úttörője.
Elsőként gyártott futószalagon autókat, ami lehetővé tette az olcsó autók tömeggyártását. Ez a népautó a legendás Ford T volt, amelyből 1908 és 1927 között elképesztő 15 007 034 darabot gyártottak és adtak el. Ez a siker nemcsak az iparágat forradalmasította, hanem olyan mélyreható hatással volt a modern kultúrára, hogy sok teoretikus a gazdaság- és társadalomtörténetnek ezt az időszakát "Fordizmus" néven emlegeti.

forrás: https://sk.wikipedia.org/wiki/Henry_Ford

2006

Második raktár építése | Moszkvai leányvállalat alapítása

A jó szereplés eufóriája, a nyelvtudás és az ismeretlenbe való belevágás elszántsága vezetett minket ahhoz, hogy Moszkvában leányvállalatot alapítsunk.
A mondás szerint "rossz kezdet - jó vég".
Először is, egy vezető választási hiba miatt a leányvállalat teljes, többnyire orosz vezetőségét hat hónap után elbocsátották. És ez nem volt könnyű "orosz" körülmények között...
A menedzsment feloszlatása után azonban nagyon gyorsan kellett dönteni és cselekedni, különösen a leányvállalat beindításába fektetett összegre tekintettel.
Nem volt más lehetőség - Nagypál Herman egy személyben vette át a saját leányvállalatának ügyvezetését, mint ügyvezető igazgató és igazgató. Két másik kollégájával együtt több mint 3 évig maradt ott... Három hét Oroszországban, egy hét itthon. Három évig ilyen körhinta - egészen 2009-ig.

2006

Szlovákia - Tragédia a hazatéréskor (2006)

A független Szlovák Köztársaság történetének legnagyobb légi balesete.

A Szlovák Légierő egy Antonov An-24-es repülőgépe 2006. január 19-én a magyarországi Hejce és Telkibánya között, sötétben és kedvező meteorológiai körülmények között leszállási manőver közben egy erdős dombra zuhant. Mindössze 3 km-re volt a szlovák határtól és mindössze 20 km-re a repülőtértől. A repülőgép a szlovák KFOR tagjait hozta haza egy hat hónapos koszovói bevetésről. A repülőgép-szerencsétlenségben a szlovák védelmi minisztérium 41 katonája és 1 civil alkalmazottja vesztette életét. A katonák közül csak egy, Martin Farkas hadnagy élte túl a balesetet.

Tiszteljük emléküket !


forrás: https://sk.wikipedia.org/wiki/Letecké_nešťastie_slovenského_An-24

2007 - 2008

Az oroszországi értékesítés alakulása

A vállalat Moszkvából a moszkvai régióba - a Sztupinszkij kerületbe - költözött, hogy csökkentse működési költségeit, és kedvezőbb feltételekkel bérelhessen üzlethelyiségeket. Ezzel talán veszített a kényelemből, hiszen a repülőtér és a vállalat közötti távolság 10 km-ről 100 km-re nőtt, de ez csak egy apróság - orosz mértékkel mérve a 100 km még mindig a "za rjadom" - a sarok mögött van. A három év azonban nem volt hiábavaló...
A nagy orosz mérnöki és építőipari vállalatoknál tett személyes látogatások - nem ritkán több ezer alkalmazottal - felbecsülhetetlenül értékes tapasztalatokkal szolgáltak. Néha két napig utaztunk, hogy egy egyórás megbeszélést tartsunk. Nem mindennapi dolog ez egy európai számára.
Az oroszországi üzleti utak nagyon hosszúak voltak. Évente több mint 50 000 km-t tettek a vállalat szolgálati kocsijain, egy Volgán és egy Oktávián minden irányban - különösen Rosztovon a Don mentén, Krasznodar kerületben, Sztavropol, Nyizsnyij Novgorod, Brjanszk és egyéb más városokban.

2007 - 2008

Az optikai lézer 50. évfordulója (1958)

Napjainkban a lézer széleskörűen alkalmazható a legkülönbözőbb területeken: vonalkódolvasás üzletekben, különböző orvosi műveletekben, mérés az építőiparban és a földmérésben,

a ruhaiparban akár több száz szövetréteg egyidejű vágására, alkatrészek precíziós megmunkálására vagy hologramok előállítására. A légi közlekedésben a helymeghatározás és a navigáció, a levegőben lévő szennyező anyagok ellenőrzése vagy a távközlési technológia területén is fontos alkalmazásokat talált.
Gordon Gould (* 1920. július 17., New York City - † 2005. szeptember 16., New York City) amerikai fizikus, akinek az optikai mérőműszerekben használt lézer feltalálását tulajdonítják.
1957-re számos tudós kereste a módját annak, hogyan lehetne a látható fény lézerszerű erősítését elérni. Gould rájött, hogy két tükör segítségével Fabry-Pérot-interferométer formájában megfelelő optikai rezonátort lehet készíteni. A korábban fontolóra vett tervekkel ellentétben ez a megközelítés keskeny, koherens és intenzív sugárnyalábot eredményezne. Mivel az üreg oldalainak nem kellett tükröződőnek lenniük, az erősítő közeget könnyen lehetett optikailag gerjeszteni a szükséges populációs inverzió eléréséhez.
Gould arról is ismert, hogy 30 éven át küzdött az Amerikai Szabadalmi és Védjegyhivatallal a lézer és a kapcsolódó technológiák szabadalmaztatásáért.

forrás: https://en.wikipedia.org/wiki/Gordon_Gould

2009 - 2010

A halál küszöbén

A vállalat számára nagyon nehéz időszak, az eladások gyakorlatilag egyik napról a másikra több mint 70%-kal csökkennek. A válság különösen az első néhány hónapban az egész világot nagyon keményen sújtja, és a veszteségek, különösen az Orosz Föderációban, gyakorlatilag pótolhatatlanok. A válság idején a közvetlen értékesítés Moszkvától közel 1000 km-es körzetben jól működött, és a vállalatnak több mint 100 értékesítési képviselője volt. A csapás azonban olyan erős volt, hogy a leányvállalatot néhány héten belül minimálisra kellett csökkenteni, és a teljes üzletet át kellett helyezni egy újonnan alapított, brjanszki székhelyű orosz alkalmazottunk cégéhez, amely a mai napig működik.
A behajthatatlan követelések örökre behajthatatlanok maradtak, és jelentősen érintették a szlovákiai anyavállalatot. Kemény költségcsökkentés következett. Még a cég kávéfőzője is eladódott - és hetente egyszer a benzinkúton vásároltak kávét. Még ez is csak jutalomként történhetett.
Sokan elhagyják a céget, a leghűségesebbek maradnak. Egy időszak, amely próbára tette a jellemeket. A vállalat a csőd szélén áll, de fenntartás nélkül teljesíti az ügyfelekkel szembeni összes kötelezettségét, beleértve a garanciális szolgáltatásokat is.

2009 - 2010

Világgazdasági válság, az amerikai bankok összeomlása (2009)

A lendületet az Egyesült Államok ingatlanpiaci válsága adta,

amely annak következtében alakult ki, hogy a másodlagos jelzáloghiteleket alacsonyabb életszínvonalú lakossági csoportoknak nyújtották. A bankok alacsony kamatozású kölcsönökkel vonzották őket. Azonban 1-2 éven belül a kamatlábak emelkedni kezdtek, és a hitelfelvevők képtelenek voltak visszafizetni. Az amerikai ingatlanpiaci álom gyorsan kezdett szertefoszlani, és a pénzügyi piacok összeomlottak. A befektetők elkezdték leépíteni a kockázatos részvényeket, és a részvénypiacok Európában, Ázsiában és az Egyesült Államokban zuhanni kezdtek. 2009 elején a Bizottság által a fogyasztók és a vállalkozások körében megfigyelt havi mutatók 1985 óta a legrosszabb eredményeket érték el. A kormányok mindenütt válságellenes intézkedéseket hoztak. 2009 első három hónapja rendkívül nehéz volt az uniós tagállamok számára. Az euróövezet bruttó hazai terméke 2,5%-kal csökkent negyedéves összehasonlításban. Az év eleji kedvezőtlen gazdasági környezet a szlovák gazdaságra volt a legnagyobb hatással, amely 11,2%-kal esett vissza. 2009 első negyedévében összesen 1,22 millió munkahely szűnt meg az euróövezetben.

forrás: https://euractiv.sk/section/ekonomika-a-euro/linksdossier/financna-kriza-000227/

2012

A "telesales" - távértékesítés csatorna bevezetése

A vállalat kezd talpra állni. Az alacsony költségű távértékesítés kiterjesztése a Cseh Köztársaságra - értékesítés elsősorban végfelhasználóknak. Ismételten hálásak vagyunk minden egyes megrendelésért és minden befizetett euróért. A vállalat túlélt egy olyan időszakot, amely megerősítette mindazokat, akik megmaradtak...
Egy életre szóló tapasztalattal megerősödve a vállalat feltámadt a hamvaiból, megmenekült a sírásó lapátjáról, és újra előre lépett...

2012

A Mohs-féle ásványi keménységi skála 100. évfordulója (1912)

A gyémánt- és korundszemcsék szintén a legkeményebb anyagok közé tartoznak szerszámainkban.

Friedrich Mohs (* 1773. január 29., Gernrode - † 1839. szeptember 29., Agordo Belluna mellett, Osztrák Császárság) állította össze tízes csoportként, úgy elrendezve, hogy minden keményebb ásvány beleássa magát az előző lágyabbba. Az ásványok keménységét egyszerű eszközökkel is meg lehet közelíteni: 1. talkum - körömmel reszelhető, gyakran puha és sima tapintású, 2. halit (kősó) - körömmel is részben sérülhet, 3. kalcit - rézérmével vagy dróttal a keménység harmadik fokáig vájható, 4. fluorit - acélkéssel vájható, 5. kalcit - a keménység harmadik fokáig vájható. 5. apatit - acélkéssel vájható, 6. ortoklász (földpát) - 6-osnál nagyobb keménységű ásványok karcolják az üveget, 7. kvarc - , 8. topáz - a reszelő nem karcolja, összeütéskor gyakran szikrázik, 9. korund - a reszelő nem karcolja, összeütéskor gyakran szikrázik, 10. gyémánt - a reszelő nem karcolja, összeütéskor gyakran szikrázik.

forrás: https://sk.wikipedia.org/wiki/Mohsova_stupnica_tvrdosti

2013

A stratégiai terv elfogadása és a HERMAN Group a.s. megalapítása.

Az alapító Nagypál Herman az igazgatótanács elnöke és a fő részvényes. A részvénytársaság a HERMAN SLOVAKIA DISTRIBUTION s.r.o. tulajdonosa lesz, és a vállalat tovább fejlődik.
Tízéves stratégiai tervet fogadnak el, és döntést hoznak a szlovákiai termelés beindításáról. Új gondok, új kihívások...

2013

A kettős működésű gőzgép feltalálásának 250. évfordulója (1763)

"Nem tudok másra gondolni, csak erre a gépre..." (James Watt)

James Watt (* 1736. január 19., Greenock, Skócia - † 1819. augusztus 19., Handsworth, Anglia) skót gépész, feltaláló és autodidakta fizikus.
V 1763-ban megbízást kapott Neuromen gőzgépének egy modelljének javítására. Watt nemcsak megjavította, hanem próbálta újítani is. A gép néhány dugattyúütés erejéig vízgőzzel működött, de utána meg kellett várni, hogy a  vízforralóban új gőz képződjön. Hónapokig tartó intenzív gondolkodás és különböző kísérletek után a feltaláló megtalálta a megoldást. A gőzt nem közvetlenül a gőzhengerben, hanem egy másik, a hengerhez csatlakozó edényben kellett kicsapni. Így hát feltalálta a kondenzátort, és amikor ezt követően a hengert mindkét oldalról fedéllel lezárta, megszületett a kettős működésű gőzgép.
James Watt vezette be a lóerő mértékegységét, amelyet később az SI-rendszerben a róla elnevezett Watt-egység váltott fel.

forrás: https://sk.wikipedia.org/wiki/James_Watt

2014

Első részvétel a kölni (Németország) nemzetközi kiállításon

A vállalat elnyeri első nemzetközi szerződéseit, megvásárolja első gépeit, és előkészíti saját vágó- és csiszolószerszám-gyártó üzemének beindítását. Értékes tanácsokat kap a terület szakértőitől, befektet a gyártási eljárások fejlesztésébe...

2014

Az ejtőernyő feltalálásának 100. évfordulója (1914)

Štefan Banič szlovák feltaláló megépítette az első aktívan használt ejtőernyőt.

Štefan Banič (* 1870. november 23., Neštich - † 1941. január 2., Neštich) szlovák munkás és feltaláló.
1912-ben szemtanúja volt egy repülőgép-szerencsétlenségnek. Ez nem hagyta hidegen, és 1913-ban megépítette az első használható ejtőernyőt egy esernyő elvén, amely több rugó segítségével nyílt ki. Az ejtőernyő megoldotta az úgynevezett lebegés problémáját a levegőben, és hevederekkel rögzítették a repülő testéhez a mellkas területén, a vállak alatt. Az elv egy teleszkópos esernyő típusú szerkezet volt, amelyet szövet borított. 1914. június 3-án Stefan Banič személyesen tesztelte az ejtőernyőt az amerikai légierő szabadalmi hivatalának képviselői előtt, amikor Washingtonban egy 15 emeletes épület tetejéről leugrott. További ugrások következtek, szintén repülőgépről. 1914. augusztus 25-én az Egyesült Államok Szabadalmi Hivatala Washingtonban 1,108,484 szám alatt szabadalmat adott ki Banič ejtőernyőjére.

forrás: https://sk.wikipedia.org/wiki/Štefan_Banič

2015

Vágó- és csiszolószerszámok saját gyártásának megkezdése

Egy álom válik valóra...

Már a vállalat fennállásának kezdeti napjaiban, amikor a vállalat alapítója személyesen látogatott meg számos külföldi gyártóüzemet, megszületett az álom, hogy egy nap saját gyártással rendelkezzen. A saját termékek első tesztsorozatának elindítását intenzív előkészítő munka előzte meg - az egyik csarnok helyiségeinek kiürítése, a szükséges épületátalakítások elvégzése, az elektromos és légvezetékek felszerelése, egy klimatizált helyiség előkészítése a nyersanyagok tárolására és sok más lépés. A vállalatnak részletesen meg kellett ismernie és meg kellett értenie a csiszolókorongok gyártási folyamatának törvényszerűségeit, meg kellett ismerkednie a technológiával, meg kellett tanulnia a gépek kezelését, meg kellett ismernie a nyersanyagok tulajdonságait. Nagyon izgalmas év volt.

2015

A világ első éttermének 250. évfordulója (1765)

Az ügyfélszolgálat a jó szolgáltatás alapja.

Lehet, hogy 1765 előtt is léteztek különböző vendéglátóhelyek, de az étterem, ahogyan ma ismerjük, és ahogyan a  nevét is, 1765-ben  Párizsban alakult ki, amikor Monsieur Boulanger séf a Louvre Múzeum közelében nyitott üzletet. Célja az volt, hogy az általa "restaurátorok diétájának" nevezett étrendet szolgáljon fel, amely minden szükséges tápanyaggal ellátja a vendégeit. A korabeli étrend nem volt túl tápláló  , és Monsieur Boulanger (pontos neve nem ismert, a név  fordítása pék) levesei éppen azt jelentették, amire a párizsiaknak szükségük volt. Innen származik az étterem szó is, a  francia restorer szóból, amely gyógyítást vagy felfrissítést jelent.

forrás: https://sk.erch2014.com/obrazovanie/89331-istoriya-restoranov-s-samogo-ih-poyavleniya.html
https://sk.vvikipedla.com/wiki/Restaurant

2016

Évente több mint 1 millió darab csiszolószerszám gyártása

Minden egyes elkészített vágótárcsa széria új élményeket és a siker örömét hozta magával. A kezdeti években a vállalat egy keverőgépet használt a keverékek összekeverésére, két hidraulikus présgépet és két kisebb kemencét. A növekvő hazai és külföldi megrendelések miatt ez a berendezés hamarosan elégtelennek bizonyult, annak ellenére, hogy évente több mint egymillió darab csiszoló betétszerszámot gyártottak...

2016

A dinamo-elektromos elv felfedezésének 150. évfordulója (1866)

"Nem arról van szó, hogy fejjel a falnak megyünk, hanem arról, hogy a szemünkkel megtaláljuk az ajtót. (Ernst Werner von Siemens)

Ernst Werner von Siemens (* 1816. december 13., Lenthe, Hannoveri Királyság - † 1892. december 6., Berlin, Német Birodalom) német feltaláló és iparmágnás, aki felfedezte a dinamo-elektromos elvet. Ez a felfedezés lehetővé tette nagyméretű egyenáramú generátorok építését állandó mágnesek használata nélkül. A "dinamo-elektromos" elnevezést később "dinamóra" rövidítették.
A félvezetős-egyenirányítók megjelenéséig a dinamó volt a legfontosabb elektromos áramforrás (egyenáram formájában) az iparban és a közlekedésben.

forrás: http://www.odbornecasopisy.cz/elektro/casopis/tema/138-let-od-objevu-dynamoelektrickeho-principu--13527
https://sk.wikipedia.org/wiki/Dynamo

2018

A termelési kapacitás bővítése | A lamellás tárcsák gyártásának megkezdése

Egy idő után felmerült az igény, hogy bővítsék a termelést...

Annak érdekében, hogy a vállalat továbbra is határidőre teljesíteni tudja a megrendeléseket, növelni kellett a termelési kapacitását. A megoldás az volt, hogy több gépet - 2,5-szer nagyobb termelékenységet elérő rotációs présgépeket vett. A napi termelési kapacitás így az eredeti 6000 darabról 21 000 darabra nőtt a 125 mm átmérőjű vágókorongokból. A vállalat emellett négy nagy kapacitású égető kemencével és két hidraulikus préssel bővítette a termelést a nagyobb átmérőjű korongok gyártásához.

Saját lamellás csiszolókorongok gyártásának megkezdése
A lamellás csiszolótárcsák szorosan kapcsolódnak a vágó- és csiszolókorongokhoz. Fémmegmunkáláshoz is használják őket. A vállalat a házon belüli gyártás négyéves tapasztalata után úgy döntött, hogy ezeket a termékeket is felveszi a termékpalettára. Vásárolt egy gépet a gyártáshoz, a tárcsák automatikus címkézéséhez és jelöléséhez, és nagyon rövid idő alatt sikeresen bevezette az új gyártási folyamatot.

2018

A HSS gyorsacél 150. évfordulója (1868)

E találmány nélkül ma nemcsak fúrófejek és fűrészlapok hiányoznának.

1868-ban Robert Forester Mushet (* 1811. április 8. - † 1891. január 29.) angol kohász kifejlesztette az úgynevezett különleges Mushet-acélt (RMS), amelyet önkeményedő acélként vagy levegőben keményedő acélként is ismertek. A Mushet-acél előtt az acélt edzeni kellett, hogy megkeményedjen. A Mushet-acélt tekintik az első szerszámacélnak és a modern gyorsacélok előfutárának. Ez 2% szénből, 2,5% mangánból és 7% volfrámból állt. A következő 30 évben a legjelentősebb változás a mangán (Mn) krómra (Cr) való cseréje volt. Később ez vezetett a gyorsacél felfedezéséhez.
A gyorsacél, más néven HSS, olyan acél, amelyet nagy sebességű forgácsoláshoz és vastag forgácsok leválasztásához terveztek. Rendkívül kemény, és még túlmelegedés után is kemény marad (hőálló). Ez egy magasan ötvözött acél. 2-3% szén és legfeljebb 30% egyéb ötvözeteket, például krómot, vanádiumot, kobaltot, molibdént, volfrámot és titániumot tartalmaz. Elsősorban forgácsolószerszámok gyártására használják.

forrás: https://en.wikipedia.org/wiki/High-speed_steel

2020

Az első robotizált gyártósor

A további változások éve ...

A 21. század a negyedik ipari forradalmat hozta magával a termelés tömeges, fejlett automatizálása és robotizálása, valamint az intelligens technológiák globális elterjedése formájában. 2020-ban a vállalat elindította az első teljesen automatizált robotizált gyártósorát a 230 mm-es vágó betétszerszámok gyártására, és a következő években ezt a tendenciát tovább kívánja folytatni...

2020

Ampere törvényének 200. évfordulója (1820)

Az egyetlen módja annak, hogy egy embert boldoggá tegyünk, ha jobbá tesszük. (André-Marie Ampére)

André-Marie Ampère (* 1775. január 22., Lyon, Franciaország - † 1836. június 10., Marseille) francia matematikus, fizikus és filozófus. Kiemelkedő kutató volt, akiről az elektromos áram áramlásának mértékegységét, az ampert nevezték el, amely az időegység alatt átfolyó töltés mennyiségét fejezi ki.
Az elektromágnesesség felfedezése után H. Ch. Oersted, Ampère 1820 őszén kezdett el ezen a területen dolgozni, és felfedezte az Ampère-törvényt (az áramot átfolyató vezetők közötti kölcsönhatásról) és az Ampère-szabályt (a mágnestű elektromos áram általi elforgatásáról). Ampère törvénye egy zárt hurok mágneses terét írja le a hurokon áthaladó elektromos áram függvényében.Ampère törvényét hivatalosan 1822-ben fogalmazták meg matematikailag.

forrás: https://sk.wikipedia.org/wiki/André-Marie_Ampére

2022

Napelemek telepítése

A megtakarításokhoz vezető út és hogyan lehetünk környezetbarátabbak...

Az éghajlatváltozás idején sok vállalkozást és háztartást foglalkoztat a megújuló energia kérdése. Ha ehhez hozzávesszük az energiaválságot, amely rendkívüli energiaár-emelkedést eredményezett, a döntés többé-kevésbé egyértelmű. A vállalat 2022-ben beruházott az napelemek telepítésébe az épület tetején. Ezt a tendenciát folytatni kívánja, és a jövőben a saját felhasználású villamos energia jelentős részét napenergiából kívánja előállítani.

2022

Az első köszörűgép feltalálásának 100. évfordulója (1922)

Honnan származik a flex elnevezés?

A sarokcsiszolók története 1922-re nyúlik vissza, amikor Hermann Ackermann és Hermann Schmitt megalapították Németországban az Ackermann & Schmitt céget, amely ma FLEX-Elektrowerkzeuge GmbH néven ismert. Ennek oka új találmányuk, az MS 6 kézi köszörűgép gyártása és értékesítése volt. Az akkori köszörű egy villanymotorral volt felszerelve, amely egy hajlékony azaz flexibilis tengelyt hajtott. Ugyanez a vállalat 1954-ben mutatta be az első nagysebességű sarokcsiszolót, a DL 9-et, amelyet kisebb változtatásokkal még ma is gyártanak. A konstrukció 178 mm átmérőjű tárcsák használatát tette lehetővé (a mai legközelebbi méret 180 mm), a csiszoló tengelye 8500 fordulat/perc sebességgel forgott, ami 80 m/s-os kerületi sebességet biztosított a tárcsának, és az akkori viszonyokhoz képest tekintélyes - akár 1600 W-os - belépő elektromos teljesítményel rendelkezett.

forrás: https://en.wikipedia.org/wiki/Flex-Elektrowerkzeuge

Válassza ki a saját országát
Válassza ki a országot, ahová a rendelés kézbesítését szeretné